Fakulta telesnej výchovy
a športu
Univerzita Komenského v Bratislave

10. Reprezentačný ples FTVŠ UK 2024

Viac informácii


14. 02. 2024 14.06 hod.

Po 8 ročnej pauze sme sa rozhodli znovu obnoviť 9 ročnú tradíciu a tak sa 10.2.2024 konal 10. ročník Reprezentačného plesu FTVŠ UK s francúzskou tematikou. Túto tému sme zvolili práve preto, že rok 2024 je príznačný Olympijskými hrami v Paríži. Celý ples sa teda niesol v duchu francúzskej kultúry, hudby, jedla i výzdoby. Vstup zdobil víťazný oblúk s logom našej fakulty (autor: Anton Lednický) a na veľkoplošnej obrazovke dotvárala atmosféru svetielkujúca Eiffelova veža (autor: Natália Lengyelová). Plesom nás sprevádzal skvelý moderátor Roman Juraško a prekvapením večera (vďaka pánovi Holienkovi) bola Miroslava Patrlová so svojim Triom, Star Track, ktorí odštartovali večer nádhernou piesňou You raise me up.

Dovolíme si tvrdiť, že pozdvihnutie ducha naozaj nastalo a naši hostia si dosýta užili bohatý a rozmanitý program, ktorý celý zrežíroval Peter Olej. Po speváckom úvode sa všetkým hosťom prihovoril Dekan FTVŠ UK, Viktor Bielik a oficiálne otvoril ples valčíkom so svojou pani manželkou. V prvom tanečnom kole sa k nim pridalo vedenie fakulty, neskôr zvyšok hostí a po tanci prišiel opäť show program v podaní vzdušných akrobatov z AirGym Art Company (Karolína Hejčová, Kateřina Tollingerová, Bára Pintérová Bartoňová, Tomáš Pintér), tanečníkov z VŠK FTVŠ UK Lafranconi (Adéla Chlapcová, Sofia Zubčáková, Daniel Beissel), študentov FTVŠ UK (Dominika Korpová, Kristína Puterková, Kristína Altániová, Lucia Zavadzanová, Andrea Ponechalová, Barbora Obložinská, Timea Študencová, Claudia Mifkovičová, Natália Varechová, Jaroslav Íhring) a v neposlednom rade folklóristov z Gymniku.

Na správnom plese samozrejme nesmie chýbať ani dobré jedlo a špičkový catering, o ktorý sa tentokrát postarala spoločnosť Gast Tom. Menu bolo v téme, ako aj zvyšok plesu a tak sme neopomenuli aj známy francúzsky dezert eclaire. Príjemnú atmosféru pri večeri dotvárala hudobná skupina Akropola a pri voľnej zábave nechýbal ani DJ (Dj L.Co).

Režisér programu naplno využil svoje schopnosti a zrealizoval víziu skvelého večera. Spojil talent a schopnosti všetkých účinkujúcich do nezabudnuteľného diela, ktoré sa dotklo sŕdc všetkých zúčastnených. Tak divákov, ako aj účinkujúcich a samotných organizátorov (Peter Olej, Kristína Fajerová, Natália Lengyelová, Anton Lednický). No najmä sa mu podarilo spojiť veľké množstvo ľudí a na každom z nich zanechať pozitívnu stopu, rezonujúcu ešte dlho po plese.

Veľká vďaka patrí aj našim sponzorom a ich vecným darom. Olympionička Belinda Benčič nám podarovala a podpísala svoju tenisovú raketu, SZĽH nám poskytol podpísaný dres a hokejku Miroslava Šatana, Dulcia Natural zas balíčky vysoko kvalitnej, prírodnej kozmetiky. Nesmieme opomenúť ani šperkárku, Petru Toth a jej typický rukopis. Táto talentovaná, mladá žena nám darovala krásny náhrdelník s folklórnou tematikou. Nuž a aký by to bol ples FTVŠ UK bez výživových doplnkov pre dámy aj pánov od BodyWorld alebo fakultných tričiek, či permanentiek na Aquafitnes priamo u nás v škole. Tombolu dopĺňala aj torta, sud Prosecca a kvalitný koňak od spol. Gast Tom. Ďakujeme.

Športové umenie, ktoré odznelo v programe nás utvrdzuje v myšlienke, že u nás na fakulte sú skutočne schopní ľudia. Vychovávame ozajstných profesionálov a ľudí s potenciálom robiť veľké veci. Práca a úsilie vynaložené každým spoluúčastníkom vytvorilo skvelú atmosféru a príjemné dozvuky. Ďakujeme všetkým a veríme, že sa opäť vidíme o rok.