Všeobecné informácie o prijímacom konaní na akademický rok 2021/2022

PODMIENKY PRIJATIA

1. STUPEŇ ŠTÚDIA (bakalárske štúdium) – denná forma štúdia:

• základnou podmienkou prijatia na bakalárske štúdium v dennej forme je získanie úplného stredného vzdelania alebo úplného stredného odborného vzdelania,
  • lekárske potvrdenie od telovýchovného lekára o zdravotnej spôsobilosti uchádzača študovať na FTVŠ UK (nie staršie ako 3 mesiace),
  • len pre uchádzačov študijných programov trénerstvo (denná forma štúdia), trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy – splnenie minimálnych podmienok na zaradenie na športovú špecializáciu (na základe dokladu o úrovni športovej výkonnosti),
  • úspešné vykonanie prijímacej skúšky,
  • absolvovanie všetkých disciplín pohybovej časti prijímacej skúšky. Každý uchádzač musí v pohybovej časti prijímacej skúšky absolvovať všetky uvedené disciplíny: beh na 50 m, Cooperov test, plávanie, gymnastiku a športovú hru!
    Absolvovanie disciplíny znamená:
    • beh na 50 m – prebehnúť celú vzdialenosť 50 m medzi dvojicami fotobuniek,
    • Cooperov test – absolvovať test celých 12 min.,
    • plávanie - súvislo preplávať 100 m ľubovoľným spôsobom v čase do 3:30 min., - po presiahnutí tohto času bude uchádzač zastavený a bude mu oznámené, neabsolvoval disciplínu.
    • gymnastika – absolvovať celú predpísanú gymnastickú zostavu (stojka –  kotúľ, skok s obratom o 180° kotúľ vzad do stojky, premet bokom),
    • športová hra – absolvovať výkonový štandard zvolenej športovej hry.
  • V teoretickom písomnom teste získať minimálne 5 bodov – študijné programy: trénerstvo (denná forma štúdia), kondičné trénerstvo (denná a externá forma štúdia) , šport pre zdravie, trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy, kondičné trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy, šport pre zdravie a učiteľstvo telesnej výchovy - Teoretický písomný test (.pdf)

Ďalšie podmienky prijatia pre jednotlivé študijné programy

Študijný program: trénerstvo (denná forma štúdia)

Uchádzač musí (denná forma štúdia):

• v pohybovej časti splniť minimálne 3 štandardy,
  • v teoretickom písomnom teste získať minimálne 5 bodov z maximálneho počtu 25 bodov,
  • splniť minimálne podmienky pre zaradenie na športovú špecializáciu (uvedené v tabuľke).

Za úroveň športovej výkonnosti v rokoch 2018 až 2021 možno uchádzačovi prideliť navyše 0 – 25 bodov. O počte pridelených bodov rozhoduje komisia FTVŠ UK.

Za športovú prax v oblasti vedenia tréningového procesu možno uchádzačovi (iba študijný program trénerstvo – externá forma štúdia) prideliť navyše 0 – 25 bodov. O počte pridelených bodov rozhoduje komisia FTVŠ UK.
Na študijný program trénerstvo (denná a externá forma štúdia)  môžu byť uchádzači, ktorí dosiahli v športoch zaradených v programe OH (označené v tab. 2 symbolom *) na vrcholných svetových a kontinentálnych súťažiach popredné umiestnenia, prijatí bez prijímacej skúšky.

O odpustenie prijímacej skúšky môže v samostatnej žiadosti požiadať uchádzač, ktorý do 28.02.2021 dosiahne tieto umiestnenia:

Kolektívne športy
(basketbal, futbal, hádzaná, ľadový hokej, vodné pólo, volejbal)
Ostatné športy z tab. 2, ktoré sú zaradené v programe OH
OHúčasťúčasť
OH mládežeúčasťúčasť
MSúčasť v najvyššej výkonnostnej kategórii1.-5. miesto
MEúčasť v najvyššej výkonnostnej kategórii1.-3. miesto
MS Junúčasť v najvyššej výkonnostnej kategórii1.-5. miesto
ME Junúčasť v najvyššej výkonnostnej kategórii1.-3. miesto

Uchádzača musí na uvedené podujatia delegovať národný športový zväz, ako člen medzinárodnej športovej inštitúcie (federácia, asociácia a pod.). K samostatnej žiadosti o odpustenie prijímacej skúšky musí uchádzač doložiť oficiálnu výsledkovú listinu. Žiadosť sa podáva najneskôr do 28.02.2021.

Schvaľovanie žiadostí  je v kompetencii dekana FTVŠ UK

Študijný program: trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy

• v pohybovej časti splniť 3 štandardy,
  • splniť minimálne podmienky pre zaradenie na športovú špecializáciu (uvedené v tab. 2).

O počte pridelených bodov rozhoduje komisia FTVŠ UK.

Študijný program: Kondičné trénerstvo (denná forma štúdia)

• v pohybovej časti splniť minimálne 3 štandardy,
  • v teoretickom písomnom teste získať minimálne 5 bodov z maximálneho počtu 25 bodov.

Študijný program: Kondičné trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy

• v pohybovej časti splniť 3 štandardy,

Študijný program: šport pre zdravie

• v pohybovej časti splniť 3 štandardy,

Študijný program: šport pre zdravie a učiteľstvo telesnej výchovy

Študijný program: športový manažment

• v pohybovej časti získať minimálne 5 bodov z maximálneho počtu 50 bodov.

Po splnení všetkých uvedených podmienok uchádzač postupuje do druhej časti prijímacej skúšky.

Podmienky prijatia na štúdium stanoví kooperujúca fakulta (FM UK).

Študijné programy učiteľstvo TV a biológie; učiteľstvo TV a geografie

• v pohybovej časti splniť 3 štandardy
  • v pohybovej časti získať minimálne 5 bodov z maximálneho počtu 50 bodov.

Podmienky prijatia na štúdium stanoví kooperujúca fakulta (PRIF UK).

Dekan má právo vyššie uvedené požiadavky v oprávnených prípadoch zmeniť po schválení v Akademickom senáte FTVŠ UK v Bratislave.

Poznámka:
V prípade prijatia na štúdium na FTVŠ UK bude súčet bodov, získaných v pohybovej časti prijímacej skúšky započítaný do bodového súčtu v žiadosti o pridelenie ubytovania v nasledujúcom akademickom roku.

Študijné programy učiteľstvo TV a anglického jazyka a literatúry; učiteľstvo TV a slovenského jazyka a literatúry; učiteľstvo TV a nemeckého jazyka a literatúry; učiteľstvo histórie a telesnej výchovy; učiteľstvo telesnej výchovy a náboženskej výchovy

• v pohybovej časti získať minimálne 5 bodov z maximálneho počtu 50 bodov.

• Podmienky prijatia na štúdium stanoví kooperujúca fakulta (EBF UK – učiteľstvo TV a náboženská výchova).
  • Podmienky prijatia na štúdium – učiteľstvo TV a AJ, SJ, NJ, História stanoví FTVŠ UK.